Arabia Saudyjska - czy należy się jej obawiać podczas mistrzostw?

Zbliżające się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej to jedna z największych futbolowych imprez. Kibice z niecierpliwością czekają na występy swoich reprezentacji, a piłkarze przygotowują się do zaciętych pojedynków. Rywalizacja sportowa zapowiada się jeszcze ciekawej ze względu na kilka czynników. Po pierwsze, będzie to pierwsza piłkarska impreza tego formatu, zorganizowana na Bliskim Wschodzie i jednocześnie w kraju muzułmańskim, jakim jest Katar. Ponadto niecodzienna jest też pora roku. Przełom listopada i grudnia z reguły był okresem intensywnych zmagań ligowych. Obecnie, mamy do czynienia z pewnym wyjątkiem od reguły. Pośród tego wszystkiego z pewnością chcemy upatrywać szansę naszej reprezentacji, która znalazła się w grupie C, wraz z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską. To właśnie ten ostatni przeciwnik wydaje się najłatwiejszy. Czy jednak powinniśmy mieć jakiekolwiek obawy?

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej

Polska, tak jak każda inna drużyna, rozegra w ramach swojej grupy trzy mecze. Drugim przeciwnikiem biało-czerwonych będzie dość egzotyczna jak na nasze realia, drużyna Arabii Saudyjskiej. Wielu z nas z pewnością zastanawia się nad rezultatem tego meczu. Wynika to przede wszystkim z braku dostatecznej wiedzy kibiców na temat tamtejszych piłkarzy. I nie powinno to dziwić.

Patrząc na skład, który powołał trener Saudyjczyków, na pierwszy rzut oka nie znajdziemy w nim gwiazd światowego formatu. Jakby tego było mało, większość nazwisk nie mówi wiele przeciętnemu kibicowi. Najbardziej znaną postacią wydaje się napastnik Salem Al-Dawsari. Jest to zawodnik występujący obecnie w rodzimej lidze, a konkretniej w Al-Hilal. Niemniej jednak ma on za sobą epizody w europejskiej piłce. Jakiś czas temu reprezentował barwy hiszpańskiego Villareal. Poza tym groźny może być jego klubowy kolega Saleh Al-Shehri, z którym Al-Dawsari może stworzyć zgrany duet w ataku.

Patrząc jednak na całokształt i analizując dogłębniej skład naszych rywali, można wręcz powiedzieć, że będą oni raczej stanowili kolektyw. Na próżno szukać tu indywidualistów. Taka sytuacja pozwala patrzeć z optymizmem na mecz, jednak nigdy nie można lekceważyć rywala. 

Czy powinniśmy obawiać się Arabii Saudyjskiej? 

Wiemy już, że skład Arabii Saudyjskiej nie jest naszpikowany gwiazdami światowego formatu. Nie oznacza to, że drużyna nie będzie stawiać żadnego oporu. W końcu zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata, pokonując w eliminacjach m.in. reprezentację Australii. Co więcej, warto zwrócić uwagę na doświadczonego francuskiego selekcjonera, Hervé Renarda, który w swoim CV ma kluby, takie jak Lille czy Sochaux. Ponadto dwukrotnie zdobył Puchar Narodów Afryki, będąc szkoleniowcem Wybrzeża Kości Słoniowej i Zambii. 

Mimo wszystko, patrząc na rozkład sił pomiędzy reprezentacją Polski, a Arabii Saudyjskiej, z pewnością należy stwierdzić, że to biało-czerwoni są zdecydowanymi faworytami. Przewaga naszych rywali polega w głównej mierze na lepszej aklimatyzacji do panujących warunków, która może być kluczem do sukcesu. Tegoroczny mundial odbywa się bowiem w Katarze, który jest bezpośrednim sąsiadem Saudyjczyków. Poza tym warto zwrócić uwagę na to, że pewną przeszkodą może być stres i stawianie naszej reprezentacji w roli faworyta. Arabia Saudyjska będzie grała prawdopodobnie bez jakiejkolwiek presji. Dla nich awans na mistrzostwa jest już wielkim sukcesem. To z kolei może być zgubne. Dlatego nawet pomimo tego, że jesteśmy upatrywani w roli zwycięzców, nigdy nie powinniśmy bagatelizować przeciwników. Gra zgodnie z założeniami taktycznymi i motywacja do zwycięstwa powinny jednak wystarczyć, aby odnieść zwycięstwo w tym meczu. Bo wydaje się, że umiejętności czysto techniczne są po naszej stronie.

Czekasz na mecz Polski z Arabią Saudyjską? Sprawdź Polska Arabia zakłady bukmacherskie.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018