Spotkanie pomiędzy ŁKS Łódź i Stal Mielec zakończone wynikiem 3-2 dnia 2024-05-25 15:30 na obiekcie Stadion Miejski LKS Lodz

Na zakończenie 34. kolejki Ekstraklasy, kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Łodzi byli świadkami emocjonującego meczu pomiędzy ŁKS-em Łódź a Stalą Mielec. Spotkanie, które odbyło się w sobotnie popołudnie, zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3-2, mimo iż do przerwy prowadzili pewnie 3-0. Druga połowa przyniosła jednak sporo emocji, gdyż goście zdołali odrobić część strat, co sprawiło, że końcówka meczu była niezwykle zacięta.

Pełne emocji starcie na Stadionie Miejskim ŁKS Łódź

W sobotnie popołudnie, 25 maja 2024 roku, na Stadionie Miejskim ŁKS Łódź odbyło się jedno z najbardziej emocjonujących spotkań kolejki 34 Ekstraklasy. Gospodarze, ŁKS Łódź, podejmowali drużynę Stal Mielec, a mecz sędziował Marcin Kochanek. Od pierwszej do ostatniej minuty, spotkanie dostarczało kibicom niezapomnianych wrażeń.

Przebieg meczu minuta po minucie

Już od samego początku meczu było widać determinację ŁKS-u Łódź. W 7. minucie spotkania, po fantastycznej asyście L. Gülena, K. Tejan otworzył wynik strzałem nie do obrony, dając gospodarzom prowadzenie 1-0.

W 20. minucie doszło do kluczowego momentu, który zaważył na dalszym przebiegu meczu. Marco Ehmann, obrońca Stali Mielec, otrzymał czerwoną kartkę za brutalny faul, pozostawiając swoją drużynę w osłabieniu.

Gospodarze szybko wykorzystali przewagę liczebną. Już w 21. minucie, E. Hoti podwyższył prowadzenie na 2-0 po precyzyjnym strzale, pozostawiając bramkarza gości bez szans.

Przed przerwą, w 45. minucie, kibice ŁKS-u mieli kolejny powód do radości. Pirulo, po znakomitej asyście A. Młynarczyka, posłał piłkę do siatki, ustalając wynik do przerwy na 3-0.

Po przerwie, mimo osłabienia, Stal Mielec walczyła z całych sił o zmianę niekorzystnego wyniku. W 68. minucie I. Shkurin zdobył bramkę kontaktową, zmniejszając stratę do 3-1.

Mecz stawał się coraz bardziej zacięty, a napięcie rosło z każdą minutą. W 79. minucie Rahil Mammadov z ŁKS-u otrzymał żółtą kartkę za nieprzepisowe zagranie. Kilka minut później, w 85. minucie, Łukasz Gerstenstein z Stali Mielec również został ukarany żółtą kartką.

Goście nie poddawali się i w 88. minucie, po asyście K. Hinokio, Ł. Wolsztyński wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 3-2. Do końca meczu pozostało kilka minut, ale mimo intensywnych prób Stali Mielec, wynik nie uległ już zmianie.

Ostatecznie, ŁKS Łódź wygrał 3-2, podtrzymując przewagę zdobywaną w pierwszej połowie. Mecz pełen emocji, zwrotów akcji i zaciętej walki na pewno na długo pozostanie w pamięci kibiców obu drużyn. To było prawdziwe święto piłki nożnej na Stadionie Miejskim ŁKS Łódź.