Mecz Warta Poznań - ŁKS Łódź, wynik końcowy 0-1

Warta Poznań podejmowała ŁKS Łódź na Stadionie Respect Energy w ramach 24. kolejki Ekstraklasy. Mecz rozegrany 11 marca o godzinie 18:00 zakończył się zwycięstwem gości 1-0, mimo że wynik na przerwę pozostawał bezbramkowy. Starcie to dostarczyło emocji do samego końca, a decydujący gol padł w drugiej połowie, zapewniając ŁKS trzy punkty.

Warta Poznań vs. ŁKS Łódź: Dramatyczna porażka gospodarzy na Stadionie Respect Energy

Warta Poznań podejmowała dzisiaj na własnym stadionie ŁKS Łódź w ramach 24. kolejki Ekstraklasy. Mecz ten odbył się o godzinie 18:00 na Stadionie Respect Energy w Poznaniu, a głównym arbitrą spotkania był Marcin Kochanek z Polski.

Na murawie obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom sportowy, walcząc o każdą piłkę. Pierwsza połowa nie przyniosła emocjonujących momentów pod bramkami, a wynik do przerwy utrzymywał się na remisowym 0-0.

Drugą połowę otworzyli lepiej goście z Łodzi, którzy zaczęli narzucać swój styl gry. Sytuacja zmieniła się dramatycznie w 75. minucie, kiedy to R. Durmisi asystował P. Janczukowiczowi, który strzałem pokonał bramkarza Warty, dając prowadzenie swojej drużynie 0-1.

W miarę jak mecz zbliżał się do końca, napięcie na boisku rosło. Gospodarze desperacko szukali drogi do wyrównania, co prowadziło do zaostrzania rywalizacji. Kartki zaczęły się piąć - Jakub Bartkowski z Warty zobaczył żółtą kartkę w 35. minucie, Mohamed Mezghrani w 46., a Dimitrios Stavropoulos w 57. minucie.

Na stronie gości również nie obyło się bez kartek - Riza Durmisi został ukarany żółtą kartką w 83. minucie za faul. Ostatecznie żadna z drużyn nie zdobyła kolejnych bramek, a mecz zakończył się zwycięstwem ŁKS Łódź 0-1.

Po tym spotkaniu Warta Poznań będzie musiała szybko podnieść się z tego kłopotliwego rezultatu, gdyż już niedługo czekają ich trudne starcia przeciwko Zaglebie Lubin, Slaskowi Wroclaw oraz Koronie Kielce. ŁKS Łódź natomiast będzie chciało kontynuować swoją dobrą passę w nadchodzących meczach z Jagiellonią, Cracovią Kraków i Radomiakiem Radom.